Camino sklidilo další úspěch

Náš filmový dokument slaví další úspěch, kterým je prvenství v květnovém kole FIVE CONTINENTS INTERNATIONAL FILM FESTIVAL, který se koná ve Venezuele. Druhou radostí je výběr do Libanonského festivalu nezávislých filmů, který se koná v polovině července. Stále věříme, že to nejsou poslední úspěchy a doufáme, že Honzova pouť a skvělá režisérská práce Evy Toulové si najde své diváky i za hranicemi České republiky.
Aktuálně probíhají jednání o prodeji vysílacích práv pro Českou televizi a pokud vše dopadne, už na podzim se můžete těšit, že Camino na kolečkách dojede i do vašich obýváků na televizní obrazovce.
Zároveň jsem oslovili i Slovenskou televizi a čekáme na vyjádření dramaturga, zda bude o dokument zájem. 
29. května 2018 se nám dostalo cti zúčastnit se setkání příznivců svatojakubských cest, pořádaného institutem Cervantes, pod záštitou španělského velvyslance. Krátce jsme pohovořili o našem projektu a pokusili se skrze pár videoukázek zprostředkovat přítomným ducha poutě. Při soukromé recepci v rezidenci pana velvyslance jsme navázali kontakty se španělským zastoupením pro rozvoj poutní trasy. A aktuálně jednáme o možnosti překladu a vytvoření španělských titulků. Dalším cílem je tedy oslovit španělské diváky a pro Camino na kolečkách nalézt distributora.

8.6. je pro nás symbolické datum. Přesně před rokem naše 15 členná skupina doputovala do Santiaga de Compostela, před honosnou katedrálu. Za ten rok se toho událo neskutečně mnoho. Premiéra filmu, 40 projekcí, besedy, setkání s lidmi, výstavy, účast na zahraničních festivalech. Máme z toho všeho velkou radost. Jako malé poděkování, Vám všem, kteří jste nám věřili a podporovali na každém kroku, jsme připravili malé video pohlazení. Ke shlédnutí bude od podvečera 8. června 2018.Výstava Camino na kolečkách bude od 3. července ke shlédnutí v Jaderné elektrárně Dukovany. A to až do konce prázdnin. (aktualizace, výstava musela být z technických důvodů deinstalována 7. 8. 2018) A 5. září se uskuteční beseda s Honzou Duškem, která bude spojená s dernisáží výstavy. Dále se fotografie přesunou do Brna (vernisáž v sobotu 15. 9. 2018 od 14 hodin), do divadla Barka a od listopadu bude výstava ke shlédnutí v Hejnicích, na severu Čech.
Též se pomalu blíží beskydské putování, které je veřejné. A tak pokud chcete Honzu poznat osobně, vyzkoušet si tlačit nebo táhnout jeho káru (vozík), neváhejte a přihlaste se. Těšíme se na vás. Facebook událost zde: https://www.facebook.com/events/1983896148543315/
Za celý tým Vám přeji krásné letní dny, pevný krok na cestách i cestičkách a klidné putování životem.

Petr Hirsch