TýmJan Dušek
Honzu snad netřeba představovat. Rozárku má diagnostikovanou od roku 2003. V roce 2017 vykonal pouť do Santiaga  a za podpory přátel urazil přes 634 km na trase z Logroňa do Santiaga. Je spoluautorem knihy Camino na kolečkách, absolvoval přes 100 motivačních besed „CAMINÁTOR“ aneb na vozíku život nekončí. Žije v domově s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové nad Labem. Roztroušená skleróza mu postupně bere soběstačnost a v domově může nyní žít zejména díky obětavé pomoci personálu, který mu několikrát denně pomáhá se zajištěním základních potřeb. I přes tato omezení se nebojí vydat na svoji další životní cestu a věří, že přiveze nové zážitky a zkušenosti, o které se bude moci podělit formou filmového dokumentu, besed a třeba i komiksu.

Petr se s Honzou seznámil v roce 2013 po svém návratu z dva a půl roku trvajícího putování do Santiaga, Říma a Jeruzaléma. Tehdy netušil, že to bude setkání zásadní. Petr absolvoval více než 150 besed o svém pěším putování dlouhém více než 16 000 km. Od roku 2016 uspořádal přes 50 poutí po českých poutních trasách a odprůvodcoval tak přes 500 poutníků. V roce 2016 kývnul Honzovi na jeho nápad vydat se na pouť do Santiaga. Honza ho delegoval do role manažera výpravy. Cesta se povedla díky úspěšné kampani, pomocí níž se získaly prostředky pro pouť a natočení celovečerního dokumentu Camino na kolečkách. Je autorem stejnojmenné výstavy, zorganizoval a doprovodil Honzu na více než 130 besed a komentovaných filmových projekcí. Podílel se i na knize Camino na kolečkách. V letech 2019–2020 organizoval pěší poutě na Velehrad, z kterých vznikl dokument Pěšky bez hranic, jehož je producentem. Když Petr zrovna nikde nechodí a nesedí u počítače, tak se rád podívá na dobrý film, věnuje se svým blízkým anebo vyrazí za sportem. www.pout.eu, http://petr-hirsch.cz

Když Eva v roce 2016 kývla na Petrovu nabídku jet a následně jít na pouť do Santiaga a u toho dokumentovat Honzu na vozíku, určitě netušila, co jí tato cesta přinese. Vzniklý dokument uvedla Česká televize, CS film, TV Noe, film získal několik zahraničních ocenění. Uveden byl ve více než 40 kinech po celé ČR. A hlavně inspiroval a motivoval další k tomu vyjít ze své komfortní zóny a udělat něco neobvyklého. Eva je krom režírování spisovatelka, scénáristka a malířka. Má na kontě čtyři celovečerní filmy a to Šťastná (2014), Camino na kolečkách (2017) Jak se moří revizoři (2018), Casting na lásku (2020). Eva nezkazí žádnou legraci. S Petrem vymysleli námět dokumentu Pěšky bez hranic (2020), který následně i režírovala. Je snad jedinou režisérkou, které si své dokumenty doslova odšlapala. :-) http://evatoulova.cz

Co řekne, to platí. Stál za kamerou a také sestříhal dva dokumenty. Prvním je Camino na kolečkách a druhým Pěšky bez hranic. V roce 2020 si splnil sen a spolu s dalšími parťáky otevřeli Lasergame arénu v Říčanech, kterou si sami celou navrhli a postavili. Tomáš je profík každým coulem.  Má zcela unikátní pohled na svět a díky němu získáme skvělé záběry jak ze země, tak ze vzduchu. Tom je ženatý a má tři děti. Do Klapzubovi jedenáctky má ještě co dělat. :-) http://2dstudio.cz

Jirka už v Černobylu byl, sice jednou a na jeden den, ale byl. A tak bude vítanou podporou celé expedice. Jirka o sobě říká: "Cestující pisálek přednášející pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluji Blízký východ a severní Afriku, ale rád se toulám kdekoliv, kde je možné zažít nějaké to dobrodružství či poznat něco nového." S Jirkou Dolejšem spoluzaložil Cestoklubu, kde se vytváří prostor pro přednášky ve virtuálním světě.
Motto: „Půjdu kamkoliv, pokud je to dopředu.“ David Livingstone, skotský misionář, lékař, cestovatel a bojovník proti otroctví.

Ročník 1980, vystudoval obor Geovědní a montánní turismus na VŠB-TU Ostrava a poté Management a marketing na UTB ve Zlíně. 
Rodák z Broumova, z oblasti pískovcových skal. Více než 10 let strávil v zahraničí (Německo a Rakousko), kde mimo jiné pracoval na alpských horských chatách. Poté se usadil v Metylovicích, kde v regionu Beskyd již více než 10 let pořádá různé sportovní a kulturní akce, festivaly a aktivity pro rodiny s dětmi.
Na kole projel velkou část Evropy. V létě 2001 podnikl náročnou cykloexpedici "Na kole napříč Evropou z Čech až do Afriky" – 5750 km. Na přelomu roku 2007-2008 uskutečnil  9320 km dlouhou cykloexpedici napříč celým australským kontinentem ze západu na východ. V roce 2010 následovala půlroční cyklocesta Amerikou, při níž Martin se ženou Renčou našlapali na svých kolech 7000 km po Kubě, Mexiku a USA. Z této cyklocesty vydali také knihu „Světem na kole“.
Od začátku roku 2015 přebírá chatu Prašivá a spolu s dalšími kolegy zahajují projekt „Vzkříšení horské chaty Prašivá“ a s pomocí desítek dobrovolníků, firem, obcí a dalších nadšených podporovatelů rekonstruují chatu Prašivá, aby ji navrátili zašlou tradici, lesk a slávu.

A dále:
Anežka Kružíková
Monika Křemenová
Vítek Kohout
Jan Vavřín
Lukáš Sýkora
Jakub Daněk
Jaroslav Škubala
Pavel Urbánek


CAMINO NA KOLEČKÁCH (2017)

Základní 8 členný tým, který absolvoval celou trasu z Logroňa do Santiaga

Jan Dušek

 • Narozen 4. června 1980 v Praze, dětství a studium v Jižních Čechách.
 • Pro diagnózu roztroušené sklerózy nedokončil VŠ obor chemie.
 • Pracoval jako dělník, obchodní zástupce a asistent ředitele.
 • Rozvedený, žije sám ve Dvoře Králové nad Labem. Z manželství má 3 děti.
Jenda Dušek
 • Syn Honzy Duška, 9 let, žák 4. třídy ZŠ ve Dvoře Králové nad Labem.
Petr Hirsch
 •  Od roku 2010 k dnešnímu dni naputováno přes 25 tis. km.
 •  Došel pěšky z domova do Santiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma.
 •  Od roku 2016 se věnuje provázení a organizování poutí v ČR a v zahraničí.
 • http://petr-hirsch.cz, www.pout.eu
Tomáš Lénárd
Eva Toulová
Petr Slavík
 • Pracuje jako asistent, pečovatel pro Charitu.
 • Autor knihy Nekončící cesta - cestopis o 3000 km dlouhé cestě po 4 státech USA.
 • Miluje romantiku cestování a klid cesty, bláznivé nápady a situační humor.
Vítek Kohout
 • Student 5. ročníku České zemědělské univerzity v Praze – se zájmem v kulturních studiích.
 • Amatérský dokumentarista, kameraman, rád se věnuje pěší turistice a cestování.
Michal Černý
 • Poutník tělem i duší. Na svatojakubské cestě více než 10x.
 • Cestovatel a milovník života.
Podpůrný tým, který přijel do Španělska Honzu podpořit na část cesty a dokončili pouť do Santiaga
Radomíra Charvátová
 • Matka dvou dětí, pacientka s RS 20 let, pracuje v Národním centru pro rodinu a je členkou Roska Brno, která se zaměřuje na pomoc pacientům s RS.
 • Jedna z organizátorek Expedice Kilimanjaro 2010.
Tomáš Brabec
Svatava Müllerová
Lenka Pavlišová
Milena Přichystalová
Zdenka Křenová
Samuel Křen

Další, kteří za Honzou přijeli na pár dnů a podpořili ho v putování
Tomáš Tandler
Petr Kollner
Romana Hanzlová

Setkání na cestě: Dirk Reusse s manželkou Sabinou