Aktuálně z Facebooku

DVD Camino na kolečkách a další novinky

Před Vánoci jsme se rozhodli vydat film Camino na kolečkách na DVD. A povedlo se. Prvních 150 ks je u svých majitelů a další čekají třeba na Vás. Víte o někom, kdo by chtěl film vidět, mohl by ho inspirovat a motivovat? Neváhejte a objednejte si ho.


V Česku DVD objednávejte u partnera, společnosti ToActivity, která nás v putování do Santiaga též podpořila. DVD k objednání zde.

Na Slovensku DVD k objednání zde v obchodě MPKS, jehož provozovatelem je LifeTV.sk, která též dokument uvedla 1. ledna 2019 a jeho reprízu připravuje na Velikonoce letošního roku.

V konečné fázi je též příprava pro uvedení v rámci České televize, očekáváme, že film bude uveden na ČT2 v rámci dokumentárního klubu, někdy na přelomu jara a léta.

Též jsme uzavřeli smlouvu se společností Bontonfilm, která zajistí distribuci napříč digitálními platformami, jako je Netflix, či Voyo. TV Noe náš dokument premiérově, jako první celoplošná televize uvedla 29. prosince 2018 a v repríze 30. prosince 2018. Též jsme uzavřeli smlouvu s CS Filmem, který dokument nasadí v dubnu letošního roku.

Stále se snažíme nalézt zahraničního distributora, který by dokument uvedl v zahraničí. Film získal pár zahraničních ocenění, což nás těší, ale konkrétní smlouvu o distribuci se nám zatím uzavřít nepodařilo.

Z novinky, o kterou se s vámi chceme podělit je, že v Olomouci se zrodil odvážný plán, hodný respektu a obdivu. Milan Langer sestavil tým a doslova za pár dnů vyrážejí na epickou pouť do Santiaga. V cestě jim stojí cca 3400 km. Milan je upoután na invalidní vozík a zcela odkázán na pomoc druhých. Jejich cestu sledujte na facebook stránce Poutí k sobě.

Petr s Honzou utlumují jejich besedování, za minulý rok absolvovali více než 70 setkání a besed, na kterých se podělili o zážitky a zkušenosti z putování na vozíku. Navštívili základní i střední školy, různé sociální zařízení a domovy pro seniory a v neposlední řadě proběhlo mnoho besed pro veřejnost. Též se na konci listopadu vydali na týdenní turné po Slovensku, které mělo velký úspěch.

Po Česku stále putuje výstava Camino na kolečkách, která se aktuálně nachází v Loretě Rumburk. Přehled dalších výstav a s tím pojených vernisáží a besed naleznete zde.

A co se chystá? Chystá se kniha, která vyjde v rámci nakladatelství AOS Publishing. Pokud vše klapne, letní křest se nezadržitelně blíží. A do kalendáře si zaneste 18. a 19. října 2019, kdy se uskuteční FILMŠLAP. V pátek se těšte na projekci filmu s besedou v Uherském Hradišti, v kině Mír a v sobotu od 9:00 po mši v kostele sv. Ducha putování na Velehrad. Program bude pokračovat odpoledne besedou / panelovou diskuzí se zajímavými osobnostmi z oblasti poutnictví. Více info určitě najdete včas na www.caminonakoleckach.cz. Těšíme se na všechna budoucí setkání s Vámi.

Na úplný závěr se Petr Hirsch, hlavní organizátor celého projektu může pochlubit krátkým vystoupením v Událostech Komentářích, kde se objevilo též pár ukázek z Camina na kolečkách.

Za celý tým Camina Vám přeji pohodový závěr zimy, nohy i v ruce v teple a krásný příchod jara.


Petr Hirsch

Camino na kolečkách podporuje Milana Langera v jeho snu doputovat do Santiaga

S Milanem jsme se měli možnost osobně setkat koncem listopadu při naší besedě v Olomouci. A když nám s ledově klidnou tváří sdělil, že se chystá do Santiaga na svém manuálním invalidním vozíku a to rovnou z Olomouce, ztuhl nám úsměv na tvářích. Už jenom to rozhodnutí si zaslouží respekt. Zda se to Milanovi podaří či ne je v rukách Božích. Ale mi mu přejeme vše dobré, v přípravách, na samotné cestě i po návratu. A alespoň touto formou ho chceme podpořit. Aktuálně hledá dobrovolníky, kteří rozšíří řady jeho doprovodného týmu. Na letáku hledá hlavně muže, ale potřebuje každou ruku. Z naší zkušenosti víme, že každá ruka a noha se hodí. A tak neváhejte a připojte se k něčemu krásnému. K pouti, která promění váš dosavadní pohled na život, na to co je a co není možné. Tam kde je touha a víra, je i cesta. A tak Milane, přejeme Ti Buen Camino.

S nabídkou pomoci se obracejte přímo na Milana, telefon 603 496 486 a nebo na e-mail: milanger@volny.cz.
Na Honzu a Petra můžete narazit ještě na pár akcích, jejich přehled naleznete zde: https://www.caminonakoleckach.cz/p/besedy_27.html
Jednou z nich bude i krátké hodinové vystoupení na Cyklofestivalu v Hradci Králové, 9. února 2019 od 14:15.

Kalendář a DVD Camino na kolečkách míří za Vámi

KALENDÁŘE jsou bohužel vyprodané. Holt, další až na rok 2020. DVD objednávejte zde: https://www.caminonakoleckach.cz/2019/02/dvd-camino-na-koleckach-dalsi-novinky.html

Děkujeme za pochopení.


CAMINO NA KOLEČKÁCH má svůj kalendář. A to již podruhé. Tentokrát se můžete těšit pouze a jenom na fotografie krásné španělské krajiny, kterou jsme proputovali na přelomu května a června loňského roku. Výtěžek z prodeje kalendáře bude věnován na Domov svatého Josefa v Žirči, což je jediné nestátní a neziskové zařízení v Česku, které se věnuje péči o lidi s roztroušenou sklerózou.
V kalendáři najdete celkem 14 listů. Po úvodní stránce na vás čeká 12 měsíců od ledna do prosince  roku 2019. A závěrečná stránka s informacemi o roztroušené skleróze, putování a projektu Camino na kolečkách. A to vše ve formátu na šířku, velikosti A3. Přesný rozměr je 45 x 30 cm a provedení v kroužkové vazbě k pověšení na zeď, kvalitní tisk na matné křídě v gramáži 250 g/m2. Cena kalendáře je 190 Kč s DPH za jeden kus. Osobní odběr bude možný na několika místech ČR. V případě zaslání poštou počítejte s poštovným a balným, které se liší podle počtu objednaných kusů.

Filmový dokument Camino na kolečkách měl slavnostní premiéru 17. října 2017. Od té doby navštívil přes 40 kin po celé České republice a též se vydal na svoji pouť po světových festivalech. Česká televize zakoupila výhradní vysílací práva na 2 roky, tedy v letech 2019 a 2020 se můžete těšit na uvedení v rámci televizní obrazovky. TV Noe přislíbilo uvedení dokumentu v období Vánoc v hlavním vysílacím čase. Ale není nad to mít film doma a pustit si ho kdykoliv máte chuť. A proto jsme pro Vás připravili DVD s bonusy, které dají nahlédnout do "zákulisí" putování. Cena DVD je stanovena na 90 Kč s DPH za jeden kus, kdy médium je baleno v papírové pošetce.
Nebo využijte zvýhodněné nabídky a objednejte si kalendář i DVD současně za cenu 250 Kč s DPH za jeden set.

Pro objednání využijte formulář, který je umístěn níže, pod náhledy jednotlivých stránek kalendáře.Celý film Camino na kolečkách volně ke shlédnutí

17. říjen 2017 byl pro celý realizační tým Camina na kolečkách velkým dnem. Konala se slavnostní premiéra v kině Svět ve Dvoře Králové nad Labem. Za rok se realizoval více než 40 projekcí po celé České republice. Některé za účasti realizačního týmu nebo Honzy Duška a Petra Hirsche. Dále má tato dvojice za sebou více než padesát besed.

Jak poděkování, Vám, kteří jste nás podpořili, a to jakkoliv, přinášíme možnost shlédnout celý dokument volně, a to po dobu 5 dnů, do pondělí 22. října 2018. Víte o někom, koho by mohl Honzův příběh oslovit a povzbudit? Neváhejte a pošlete mu odkaz ke shlédnutí.

Další skvělou zprávou je, že dokument zakoupila Česká televize, která dokument uvede koncem letošního roku. Na jeho promítání se také můžete těšit v rámci Vánočního programu na TV Noe.

A zde, již slíbený celý dokument. Užijte si jízdu a Buen Camino.


Camino na kolečkách - bonusové volné shlédnutí from Petr Hirsch on Vimeo.

Camino sklidilo další úspěch

Náš filmový dokument slaví další úspěch, kterým je prvenství v květnovém kole FIVE CONTINENTS INTERNATIONAL FILM FESTIVAL, který se koná ve Venezuele. Druhou radostí je výběr do Libanonského festivalu nezávislých filmů, který se koná v polovině července. Stále věříme, že to nejsou poslední úspěchy a doufáme, že Honzova pouť a skvělá režisérská práce Evy Toulové si najde své diváky i za hranicemi České republiky.
Aktuálně probíhají jednání o prodeji vysílacích práv pro Českou televizi a pokud vše dopadne, už na podzim se můžete těšit, že Camino na kolečkách dojede i do vašich obýváků na televizní obrazovce.
Zároveň jsem oslovili i Slovenskou televizi a čekáme na vyjádření dramaturga, zda bude o dokument zájem. 
29. května 2018 se nám dostalo cti zúčastnit se setkání příznivců svatojakubských cest, pořádaného institutem Cervantes, pod záštitou španělského velvyslance. Krátce jsme pohovořili o našem projektu a pokusili se skrze pár videoukázek zprostředkovat přítomným ducha poutě. Při soukromé recepci v rezidenci pana velvyslance jsme navázali kontakty se španělským zastoupením pro rozvoj poutní trasy. A aktuálně jednáme o možnosti překladu a vytvoření španělských titulků. Dalším cílem je tedy oslovit španělské diváky a pro Camino na kolečkách nalézt distributora.

8.6. je pro nás symbolické datum. Přesně před rokem naše 15 členná skupina doputovala do Santiaga de Compostela, před honosnou katedrálu. Za ten rok se toho událo neskutečně mnoho. Premiéra filmu, 40 projekcí, besedy, setkání s lidmi, výstavy, účast na zahraničních festivalech. Máme z toho všeho velkou radost. Jako malé poděkování, Vám všem, kteří jste nám věřili a podporovali na každém kroku, jsme připravili malé video pohlazení. Ke shlédnutí bude od podvečera 8. června 2018.Výstava Camino na kolečkách bude od 3. července ke shlédnutí v Jaderné elektrárně Dukovany. A to až do konce prázdnin. (aktualizace, výstava musela být z technických důvodů deinstalována 7. 8. 2018) A 5. září se uskuteční beseda s Honzou Duškem, která bude spojená s dernisáží výstavy. Dále se fotografie přesunou do Brna (vernisáž v sobotu 15. 9. 2018 od 14 hodin), do divadla Barka a od listopadu bude výstava ke shlédnutí v Hejnicích, na severu Čech.
Též se pomalu blíží beskydské putování, které je veřejné. A tak pokud chcete Honzu poznat osobně, vyzkoušet si tlačit nebo táhnout jeho káru (vozík), neváhejte a přihlaste se. Těšíme se na vás. Facebook událost zde: https://www.facebook.com/events/1983896148543315/
Za celý tým Vám přeji krásné letní dny, pevný krok na cestách i cestičkách a klidné putování životem.

Petr Hirsch